Skuteczna komunikacja w placówce medycznej
Seria: Menadżer placówki medycznej

Zapraszamy Państwa na szkolenie (nagranie z webinaru) omawiające niezwykle istotne zagadnienia dotyczące komunikacji z pacjentem oraz o komunikacji pomiędzy pracownikami placówki medycznej.

Czy wiesz, że pacjent może znieść wiele niedogodności pod warunkiem, że ma poczucie zainteresowania jego sytuacją i potraktowania z szacunkiem?

Komunikacja jest równie ważna, co inne umiejętności np. obsługi oprogramowania, bo pojawia się w największej ilości ogłoszeń o pracę i jednocześnie jest najczęstszą przyczyną problemów w zespole i zwolnienia pracownika. Dlatego tak ważne, żebyś poznał(a) sposoby na lepsze dotarcie do 2-giej osoby.

Celem szkolenia jest wskazanie narzędzi poprawiających skuteczność komunikowania się zarówno między współpracownikami, jak i z pacjentami. W trakcie szkolenia zostało podanych wiele przykładów, również pochodzących z coachingu i treningu asertywności, do łatwego zastosowania w miejscu pracy.

Podczas szkolenia przećwiczysz narzędzia poprawiające komunikację:

  • dla lepszego zrozumienia i wyciszenia emocji: parafrazowanie i komunikaty typu JA
  • zamiast powtarzać użyj zdań warunkowych: Jeśli…, to + nagroda lub kara
  • sposoby, żeby rozwiązać konflikt: Scenariusz DESC i Porozumienie bez przemocy
  • pytania coachingowe, które sprawnie kierują rozmową do celu
  • sposoby na gaszenie pożarów
  • jak odreagować czyli parę słów o radzeniu sobie ze stresem.

dr Alina Matlakiewicz – trener psychologii i biznesu
Psycholog ekonomiczny, wykładowca, trener biznesu i menedżer, certyfikowany coach, moderator Design Thinking, auditor wewnętrzny i Inspektor Danych Osobowych. Posiada bogate doświadczenie biznesowe i z zakresu zarządzania ludźmi. Udziałowiec i prokurent spółki Hiacynt Sp. z o.o. zajmującej się importem produktów z USA, Niemiec, Chin i Korei Płd., ich sprzedażą na rynku polskim i europejskim. Uczestniczyła – jako wystawca i doradca produktowy – w największych międzynarodowych targach handlowych – GuangZhou (Chiny), Bolonia (Włochy), Birmingham (Wielka Brytania). Doświadczenie zdobywała studiując prowadząc badania w Wielkiej Brytanii, na University of London, University of Leeds, Warwick University Coventry i University of Surrey w Guildford. Przez kilka lat współpracowała z National Consortium of Colleges NCC w Wielkiej Brytanii – głównym gremium zrzeszającym kolegia brytyjskie – współpracujące pracodawcami w zakresie kształcenia dorosłych w miejscu pracy. Swoje referaty prezentowała na wielu konferencjach zagranicznych (m.in. Finlandia, Estonia, W. Brytania, Niemcy). Posiada certyfikat Racjonalnej Terapii Zachowania i społecznej odpowiedzialności biznesu CSR.

Kurs OnLine

cena: 150 PLN
Dostęp bezterminowy

FAQ

Zamówienia możesz składać za pośrednictwem portalu Akademia MediComp za pomocą przycisku – KUP KURS.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z zakupem to zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni dla Ciebie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Zadzwoń (tel. 77 55 00 347) lub napisz, a my przeprowadzimy Cię przez proces składania zamówienia.

Nasze kursy to wykłady w formie filmów instruktażowych video z obszernym komentarzem lektora. Najczęściej jest to nagranie szkolenia (webinaru) prowadzonego wcześniej  na żywo. Materiały przygotowane są przez ekspertów w danej dziedzinie. Często, do szkoleń dołączane są materiały dodatkowe, m. in. prezentacje, omawiane akty prawce, wzory dokumentów.

Prawie zawsze dostęp do kursu otrzymasz natychmiast po opłaceniu zamówienia (w przypadku wyboru formy zapłaty jako przelew – po zaksięgowaniu wpłaty). Jednak w niektórych przypadkach może to potrwać nieco dłużej dlatego na stronie Płatności i dostawa przygotowaliśmy bardziej szczegółowe informacje.

Dokonując zakupu szkolenia przede wszystkim otrzymujesz wygodny dostęp do praktycznego kursu wideo. Po zalogowaniu na swoim koncie, za pomocą przycisku “TWÓJ PANEL -> MOJE KURSY” – prawy róg strony – możesz w prosty sposób przejść do listy zakupionych przez Ciebie kursów i rozpocząć naukę. Wybierając nasze kursy otrzymasz nielimitowany, bezterminowy dostęp do materiałów szkoleniowych od dnia zakupu. Oznacza to, że możesz uczyć się kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Tak, do każdego zamówienia zgodnie z obowiązującym prawem wystawiamy fakturę jako dowód legalnej transakcji. W koszyku podczas składadania zamówienia masz możliwość podania danych, które znajdą się na dokumencie. Faktura będzie dostępna z chwilą gdy zamówienie otrzyma status “zrealizowane”, w praktyce otrzymasz ją od nas w mailu potwierdzającym dokończenie procesu zakupu.

Dostęp do kursu jest udostępniany bezterminowo. Oznacza to, iż od momentu zakupu możesz zalogować się na swoje konto i każdej chwili korzystać ile razy chcesz z zakupionego szkolenia.

Nie udostępniamy możliwości pobrania kursu na Twój komputer. Nauka na Akademia MediComp polega na nauce za pomocą naszej platformy, logując się na swoim koncie otrzymujesz dostęp do zakupionych przez Ciebie szkoleń.