Monitoring wizyjny w placówkach medycznych
Zapraszamy na praktyczne szkolenie na którym omówimy nowe, zmienione przepisy dotyczące monitoringu wizyjnego w placówkach medycznych. Stan prawny 14.11.2024 r.
Stosowanie monitoringu w placówkach medycznych jest jednym z tych zagadnień, które wywołują w praktyce najwięcej pytań i wątpliwości. Brakowało jasnych przepisów regulujących to zagadnienie, aż wreszcie 15.04.2023 r. pojawił się nowy art. 23a w ustawie o działalności leczniczej stanowiący pierwszy, wyraźny przepis na poziomie ustawowym poza RODO, który dotyczy ściśle monitoringu wizyjnego w podmiotach wykonujących działalność leczniczą.
Monitoring wizyjny zamontowany w placówce ochrony zdrowia daje możliwość stałej, zdalnej obserwacji pacjentów i szybkiej reakcji w razie pogorszenia ich stanu zdrowia. Często jednak budzi kontrowersje zarówno u pacjentów, jak i pracowników:
Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:
- Regulacje prawne prowadzenia monitoringu wizyjnego w placówkach medycznych.
- Zasady, wymagania i warunki stosowania monitoringu wizyjnego w wybranych obszarach i pomieszczeniach podmiotu leczniczego.
- Czas i sposób przechowywania nagrania z monitoringu.
- 5 kazusów, czyli praktycznych przykładów zastosowania przepisów dotyczących monitoringu wizyjnego i ich interpretacji w kontekście problematycznego stanu faktycznego.
- Rekomendowane sposoby wypełniania obowiązku informacyjnego dotyczącego stosowania monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych.
- Realizacja praw osób obserwowanych oraz udostępnianie nagrań z monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych.
- Generalne obowiązki administratora systemu monitoringu wizyjnego stosowanego w podmiocie leczniczym.
Dlaczego warto wziąć udział?
Przedstawione będą praktyczne aspekty stosowania monitoringu wizyjnego w podmiocie leczniczym, zarówno pod względem formalnym (realizacja przepisów prawa), jak i technicznym (zabezpieczenie dostępu do nagrań).
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za zarządzanie systemami dozoru (monitoringu) wizyjnego, kierowników podmiotów leczniczych, inspektorów ochrony danych, inspektorów ds. bezpieczeństwa, pracowników komórek administracyjnych, technicznych i informatycznych oraz przedsiębiorców świadczącym usługi ochrony osób i mienia na terenie podmiotów leczniczych.
Termin webinaru:
14 listopada 2024 r. godz. 10.00 – 11.30
Koszt udziału w webinarium wynosi – 450 zł brutto.
Udział w Webinarium jest płatny, faktury za uczestnictwo z terminem płatności do 7 dni zostaną rozesłane po jego zakończeniu na podany w zgłoszeniu przez Państwa adres e-mail.
Po zapisaniu się na webinar zostanie automatycznie wysłane na podany przez Państwa adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
W potwierdzeniu tym umieszczono przycisk DOŁĄCZ – za jego pomocą proszę zalogować się w dniu szkolenia na portal na którym będziemy realizować webinarium.
Proszę zalogować się kilka minut wcześniej by upewnić się, że wszystko działa prawidłowo.
W przypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów proszę o kontakt z naszym serwisem:
77 55 00 347.
Leszek Zając
Audytor Wiodący Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji – ISO/IEC 27001 | Srebrny Partner ASSECO – mMedica | Specjalista praktyk w zakresie rozliczeń z NFZ | Wieloletni wykładowca i trener: Rozliczenia z NFZ, RODO, EDM, Obsługa programów medycznych, Prawo w medycynie | Certyfikowany coach oraz mentor – VCC 1 i 2 stopnia | Prezes Zarządu: MediComp Consulting Sp. z o.o.
Webinar
Najczęstsze pytania
Webinar – jeden z najpopularniejszych rodzajów szkoleń, jest prowadzony i realizowany „na żywo” (w czasie rzeczywistym) przez internet. Często nazywany jest także szkoleniem online, seminarium internetowym, transmisją online, czy konferencją internetową. Dzięki transmisji na żywo przez internet osoba przeprowadzającą webinar przekazuje wiedzę uczestnikom, którzy biorą udział w webinarze. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwiać obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami mimo dużych odległości.
Nie musisz specjalnie pobierać i instalować żadnej aplikacji. Do wzięcia udziału w webinarze potrzebny jest komputer lub tablet połączony z internetem oraz przeglądarka internetowa. Polecamy korzystać z przeglądarek Google Chrome i Firefox.
Po zapisaniu się na webinar zostanie automatycznie wysłane na podany przez Państwa adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
W potwierdzeniu tym umieszczono przycisk DOŁĄCZ – za jego pomocą proszę zalogować się w dniu szkolenia na portal na którym będziemy realizować webinarium.
Proszę zalogować się kilka minut wcześniej by upewnić się, że wszystko działa prawidłowo.
W przypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów proszę o kontakt z naszym serwisem:
77 55 00 347.
Wszyscy uczestnicy płatnych webinarów otrzymują roczny dostęp do nagrania danego spotkania.
Do 2 dni po webinarze otrzymacie Państwo od nas wiadomość na podany podczas zapisywania się na webinar adres email z danymi do zalogowania się na naszą platformę Akademia MediComp za pomocą której udostępniamy nagranie webinaru.
Jeżeli udział w webinarze jest płatny, faktury za uczestnictwo w nim zostaną rozesłane po jego zakończeniu na podany w zgłoszeniu przez Państwa adres e-mail. Faktury wystawiane są z terminem płatności do 7 dni.